Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska Nr 12 w Krakowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2024".

Krakowski GIS DAY – 16.11.2016r.

GIS DAY to święto użytkowników oraz pasjonatów Systemów Informacji Geograficznej. W tym dniu na całym świecie odbywają się różne imprezy, wykłady, prezentacje, konkursy. Organizatorem tego dnia w Krakowie był Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej. Uczniowie klas geodezyjnych: 4ga, 4gb, 3g wraz z opiekunami : p. Katarzyną Radziemińską, p. Magdaleną Tylibą i p. Bogumiłą Podgórską uczestniczyli w obchodach tego dnia, łącząc wiedzę teoretyczną z praktyczną. Wysłuchaliśmy ciekawe wykłady-prezentacje:

1.Mapa - spójny obraz sytuacji. Robert Jędrzejczak, ESRI Polska

2.Wirtualna rzeczywistość w architekturze. Jak wykorzystać potencjał technologii z branży gier komputerowych na rynku nieruchomości. Agnieszka Zychowicz, Jakub Zychowicz, Na Niby Studio

3.Kamery 360 w fotogrametrii. Karol Kwiatek

4.Wykorzystanie analiz GIS do określenia meteorologicznych uwarunkowań procesów masowych w Beskidzie Wyspowym w latach 1997-2010. Robert Pyrc, IMGW

5.Filmy 360 - wejdź w sam środek akcji i zostań głównym bohaterem filmu, który oglądasz.

Adrian Łapczyński, Ewa Wójcikowska, Epic VR

6.Pomiary zintegrowane GEOMAX. Paweł Głód, Geoline

Następnie udaliśmy się na stoiska kół naukowych uczelni krakowskich i firm geodezyjnych. Nasi uczniowie zainteresowani byli stoiskiem Epic VR, gdzie mogli obejrzeć FILMY 360 i zostać ich głównymi bohaterami. Zainteresowanie wzbudził też tachimetr zmotoryzowany prezentowany przez naszego absolwenta Pawła Głoda z firmy GEOMAX.

zsgdigw@mjo.krakow.pl  tel. 12-637-46-69,  fax 12-636-61-15 www.szkolaimnarutowicza.krakow.pl