Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej

im. Gabriela Narutowicza w Krakowie

Get Adobe Flash player


                                  


                                                                                                             


Znak najwyższej jakości

  

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska Nr 12 w Krakowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2024".

Szkoła promująca zdrowie

Szkola w mediach

    Pisali o nas

          Mówili o nas

Nasze szkoły

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY – 03.06.2023

W dniu 3 czerwca 2023 roku mieliśmy okazję gościć uczniów klas ósmych oraz ich rodziców, którzy chcieli zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły.

Podczas Dnia Otwartego uczniowie szkół podstawowych i ich rodzice mieli możliwość poznać zawody, które oferuje nasze technikum, czyli:

  • technik geodeta
  • technik logistyk
  • technik ochrony środowiska

W czasie spotkań można było porozmawiać z uczniami oraz nauczycielami przedmiotów zawodowych o specyfice nauczania  na poszczególnych kierunkach, uczniowie mogli zwiedzić sale lekcyjne i pracownie szkolne.

Uczniowie wzięli udział między innymi w laboratoryjnych badaniach wybranych parametrów związanych z ochroną środowiska, pomiarach geodezyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych przyrządów oraz kodowaniem i formowaniem paletowych jednostek ładunkowych.

Spotkania przebiegały w miłej atmosferze, ósmoklasiści wykazali duże zainteresowanie szkołą i jej kierunkami kształcenia.


Zostań klimatycznym bohaterem! Powstrzymuj zmiany klimatu

W dniu 30 maja 2023 odbył­­­­­­­­­­­­­a się kolejna prelekcja zorganizowana przez URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO,DEPARTAMENT ŚRODOWISKA na temat: „Zostań klimatycznym bohaterem! Powstrzymuj zmiany klimatu ”. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu zajęć edukacyjnych „Ostatni Dzwonek dla klimatu”- Małopolska Chmura Edukacyjna. Wykład prowadziła Pani Joanna Mieszkowicz - prezes Fundacji Aeris Futoro.

W ramach zajęć omówiono transformacje gospodarki UE z myślą o zrównoważonej przyszłości w ramach EUROPEJSKIEGO ZIELONEGO ŁADU. Przestawiono również sposób wytwarzania energii oraz działalność fundacji Aeris Futoro w celu stworzenia przez młode pokolenia KLIMATU DO PRZYSZŁOŚCI.

Organizatorami spotkania były: Pani Ewa Szydło i Lucyna Marek. W spotkaniu uczestniczyły klasy: pierwsza i druga ochrony środowiska.

Zajęcia edukacyjne poszerzyły wiedzę i zainteresowania uczniów uczestniczących w spotkaniu.

Ostatni Dzwonek dla klimatu

W dniu 23 maja 2023 odbyła się prelekcja zorganizowana przez URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO,DEPARTAMENT ŚRODOWISKA na temat: „Klimat.Przyczyny i skutki zmian klimatu”. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu zajęć edukacyjnych „Ostatni Dzwonek dla klimatu”- Małopolska Chmura Edukacyjna. Wykład prowadziła Pani Joanna Mieszkowicz - prezes Fundacji Aeris Futoro.

Tematyka zajęć związana była z wpływem człowieka na zmiany klimatyczne. Została zwrócona uwaga na główne czynniki zwiększające zawartość dwutlenku węgla CO2 w atmosferze, a tym samym przyczyniające się do wzrostu efektu cieplarnianego. Ponadto omówiono inne zagrożenia globalne między innymi: dziura ozonowa, smog Los Angeles, smog londyński. Na zakończenie prelegentka przedstawiła wpływ tych zagrożeń na zdrowie człowieka. Wykład wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów o specjalności : technik ochrony środowiska, był interesujący i inspirujący do działań.

Organizatorami spotkania były: Pani Ewa Szydło i Lucyna Marek. W spotkaniu uczestniczyły klasy: pierwsza i druga ochrony środowiska oraz 2lb pod opieką Pani Agaty Czajowskiej.

Sięgnij po marzenia - stwórz swój start-up

Czym jest start-up? Jak postawić pierwsze kroki w biznesie? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Na te, jak i na wiele innych pytań, uczniowie z naszej szkoły mogli poznać odpowiedź, uczestnicząc w projekcie ,,Startuj po marzenia- stwórz swój start-up”? Od listopada 2022 r. chętne osoby regularnie uczestniczyły w warsztatach, które pozwoliły im poszerzyć wiedzę i zdobyć nowe, cenne doświadczenia. Podczas spotkań na Uniwersytecie Ekonomicznym i w Zespole Szkół Mechanicznych Nr 2, młodzież pracowała nad własnym projektem innowacyjnego przedsiębiorstwa, a efektem tego działania była prezentacja, która szczegółowo opisywała cały plan biznesowy. Wymagało to przeprowadzenia analizy otoczenia, zagłębienia się w kwestie finansowe, opracowania grafiki aplikacji, stworzenia logo i wielu, wielu innych działań.

Projekt łączył w sobie naukę i dobrą zabawę. Każde spotkanie było inne i mogliśmy wynieść z niego cenną wiedzę, ale również uśmiech na twarzy. Praca w grupie pozwoliła nam poszerzyć swoje horyzonty, skonfrontować odmienne punkty widzenia i razem stworzyć coś, z czego jesteśmy dumni.

W dniu konkursu, 18 maja 2023 r., towarzyszyło nam wiele emocji - stres, ale również szczęście i pewność, że stworzyliśmy coś świetnego. Przed wystąpieniem, całą grupą, wymieniliśmy ze sobą kilka słów, aby obdarzyć siebie nawzajem pozytywną energią i zmotywować do działania. Ta atmosfera pozostała z nami od początku, do samego końca. Gdy ostatnie słowa zostały wypowiedziane, uścisnęliśmy się serdecznie, wzajemnie sobie gratulując.

Jesteśmy pewni, że zapamiętamy to doświadczenie na całe życie i wyciągniemy wiele wniosków na przyszłość.

Joanna Nowakowska, klasa 4SG

„Wiedza jest martwa…" - debata oksfordzka

W dniu 23 lutego 2023 roku klasa 4SG na lekcji wiedzy o społeczeństwie przeprowadziła debatę oksfordzką. Postawiona teza brzmiała ,,Wiedza jest martwa. Dzisiejszy system edukacji to: zakuć, zdać, zapomnieć”. Role poszczególnych osób zostały wybrane drogą losowania.

Mieliśmy okazję przedstawić swoje argumenty, zadawać pytania i szukać nowych rozwiązań. Dzięki temu wystąpieniu daliśmy radę wygrać walkę ze stresem, który pojawił się na początku, a dyskusja z każdą minutą stawała się coraz bardziej dynamiczna. Mimo że nie wszyscy stanęliśmy po stronie, z którą osobiście się zgadzaliśmy, potrafiliśmy dostosować się do sytuacji i zmierzyć się z nowym wyzwaniem. Po skończonej debacie przedyskutowaliśmy wspólnie całe wydarzenie i podzieliliśmy się swoimi odczuciami. Wyciągnęliśmy również wnioski na przyszłość - nasze wystąpienia publiczne będą coraz lepsze, a dodatkowo zdobyliśmy nowe doświadczenie, które zaowocuje w przyszłości.

Joanna Nowakowska, kl. 4SG

Partnerzy Szkoły

Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej im. Gabriela Narutowicza  ul. Lea 235 30-133 Kraków 

zsgdigw@mjo.krakow.pl  tel. 12-637-46-69,  fax 12-636-61-15 www.szkolaimnarutowicza.krakow.pl 

rada.rodzicow.zsgdigw@gmail.com   

Polityka prywatności

Deklaracja dostępności

Strona na której się znajdujesz korzysta z plików Cookies. Pamiętaj, że możesz zmienić ich ustawienia w swojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie .

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.