Cieszymy się z niepodległości! 11 listopada w ZSGDiGW

105 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wystarczający powód, by radośnie spędzić wigilię tego święta w naszej szkole. Już tydzień wcześniej zamieniliśmy się w małą manufakturę wytwarzającą kokardy niepodległościowe. Dzięki temu wyglądaliśmy naprawdę uroczyście podczas wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Dzięki filmowi dokumentalnemu p.t.„11 listopada 1918 r.”, przenieśliśmy się w czasie, by wraz z Józefem Piłsudskim przebyć drogę od niewoli do wolności. W tym czasie łączyliśmy się telepatycznie z klasami maturalnymi, które ten dzień spędziły w Świątyni X Muzy, na projekcji filmu „Chłopi”. Ale prawdziwe emocje były dopiero przed nami – quiz wiedzy o niepodległości, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie. W ekscytującej dogrywce wyłonieni zostali zwycięzcy: Jakub Podolecki z klasy 4la, Kamil Wilgocki z klasy 1lc oraz Alan Robakowski z klasy 2lc. Wrażeń wizualnych i wiedzy historycznej dostarczyła nam także wystawa okolicznościowa przygotowana przez klasę 4g. Wisienką na torcie okazał się konkurs na najlepsze zdjęcie reportażowe p.t. „Cieszymy się z niepodległości”. Tu bezkonkurencyjna okazała się klasa 3g, która wraz z wychowawczynią wykazała się największą kreatywnością.