„Dzień Wynalazków 2024 – Politechnika Krakowska Twoim Pierwszym Wyborem”

16 maja 2024 roku klasa 2ga uczestniczyła w Dniu Wynalazków 2024, zorganizowanym na Politechnice Krakowskiej w ramach Festiwalu Nauki w Krakowie. Wydarzenie to miało miejsce w Budynku Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej na Kampusie Czyżyny.

Podczas tego wydarzenia uczniowie mieli okazję wysłuchać krótkiego wykładu wprowadzającego, zachęcającego do wyboru Politechniki Krakowskiej jako miejsca dalszego rozwoju swoich talentów. Następnie zwiedzili Laboratorium Badań Technoklimatycznych, którego sercem jest specjalna komora klimatyczna, w której można odczuć ekstremalne warunki pogodowe, zbliżone do tych panujących w Himalajach czy na Syberii (do -50°C) oraz Laboratorium Inżynierii Wiatrowej, gdzie zaprezentowano tunele aerodynamiczne. Ostatnim punktem programu było zapoznanie się z najnowszymi pomysłami i wynalazkami o charakterze wdrożeniowym, prezentowanymi przez studentów i pracowników uczelni.

Dzień Wynalazków okazał się niezwykle inspirujący i motywujący dla uczniów, utwierdzając ich w przekonaniu, że uczelnie wyższe są doskonałym miejscem do realizacji ich przyszłych planów edukacyjnych i zawodowych.