Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej

im. Gabriela Narutowicza w Krakowie

Get Adobe Flash player


                                  


                                                                                                             


Znak najwyższej jakości

            

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska Nr 12 w Krakowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2021".

Szkoła promująca zdrowie

Szkola w mediach

    Pisali o nas

          Mówili o nas

Nasze szkoły

Szkolny zespół wokalno-instrumentalny ,,GEO”

Trochę historii:

Założycielem i prowadzącym szkolny zespół muzyczny ,,GEO” jest Marek Płócienniak, nauczyciel wychowania fizycznego, pasjonat muzyki, posiadający wykształcenie muzyczne, grający na kilku instrumentach. Swoją wiedzę i umiejętności wykorzystuje w prowadzeniu szkolnego zespołu.

Początki działalności to lata 80-te. Nie było w szkole sprzętu, próby odbywały się w klasach i w szatni, ale zawsze było dużo chętnych do grania i śpiewania.Każdy, kto miał talent muzyczny i zapał do pracy, mógł ćwiczyć w zespole. Pojawiły się pierwsze sukcesy: zespół często występował na uroczystościach szkolnych, brał udział w przeglądach szkolnych zespołów artystycznych oraz grał podczas występów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Powstała również żeńska grupa ,,ASHLAR”, która grała punk-rocka i koncertowała w klubach studenckich. Dziewczyny same pisały teksty i tworzyły muzykę z pomocą opiekuna - pana Marka Płóciennika. Nagrały dwie płyty w profesjonalnym studiu w Krakowie. Ze szkolnego studia wywodzi się wielu muzyków, którzy do dziś grają w znanych zespołach: Rafał Paszcz, Maciek Pichliński. Dziewczyny - Agnieszka Czepiec i Paulina Pióro próbowały swych sił w konkursach piosenki ,,Śpiewać każdy może”. Obecnie mają swoje zespoły muzyczne i występują na różnych imprezach..

Aktualności:

Co roku we wrześniu jest nabór nowych członków zespołu. Przesłuchania polegają na badaniu słuchu muzycznego. Trzeba powtórzyć wysokość dźwięku zagranego na klawiszach. Nie trzeba umieć grać. Wszystkiego można nauczyć się od podstaw na zajęciach, które są bezpłatne. Można wybrać śpiew, grę na gitarze, gitarze basowej i na perkusji.

W bieżącym roku zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu w godz. 14 – 17. Posiadamy własną salkę muzyczną, nagłośnienie i instrumenty.

Zespół gra covery znanych wykonawców polskich i zagranicznych. Występuje podczas uroczystości szkolnych i zabaw andrzejkowych, tradycją stało się rockowe kolędowanie.

Obecny skład zespołu:

 1. Artur Kłapcia - klawisze

 2. Tomasz Klimczyk - gitara

 3. Jakub Hab - perkusja

 4. Wiktor Ryszka -, perkusja

 5. Beata Chechelska - bass, perkusja

 6. Angelika Grzegórzkiewicz - vocal, gitara

 7. Tomasz Dziedzic - perkusja

 8. Klaudia Bubak - vocal

 9. Małgorzata Kowarska - vocal

 10. Jakub Bobula - gitara

 11. Mateusz Trzaska – klawisze


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych muzyką do naszej szkoły!
Partnerzy Szkoły

Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej im. Gabriela Narutowicza  ul. Lea 235 30-133 Kraków 

zsgdigw@wp.pl  tel. 12-637-46-69,  fax 12-636-61-15 www.szkolaimnarutowicza.krakow.pl 

rada.rodzicow.zsgdigw@gmail.com   

adres mailowy na potrzeby rekrutacji: rekrutacja.zsgdigw@wp.pl


Polityka prywatności

Deklaracja dostępności

Strona na której się znajdujesz korzysta z plików Cookies. Pamiętaj, że możesz zmienić ich ustawienia w swojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie .

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.