Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej

im. Gabriela Narutowicza w Krakowie

Get Adobe Flash player


                                  


                                                                                                             


Znak najwyższej jakości

  

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska Nr 12 w Krakowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2024".

Szkoła promująca zdrowie

Szkola w mediach

    Pisali o nas

          Mówili o nas

Nasze szkoły

Szlakiem Stanisława Wyspiańskiego

W dniach: 14 marca - uczniowie klasy 3 g oraz 15 marca - uczniowie klasy 3 lb - udali się na wycieczkę szlakiem S. Wyspiańskiego oraz na lekcję muzealną w gmachu głównym Muzeum Narodowego. Młodzież kl. 3 g odbyła warsztaty na temat "Stanisława Wyspiańskiego- artysty młodopolskiego", a 3 lb - "Młoda Polska i symbolizm", gdzie badano i wykonywano ćwiczenia związane z witrażami S. Wyspiańskiego, ale też innymi obrazami malarzy symbolistów takich jak: J. Malczewski czy W. Weiss. Szlak śladami S. Wyspiańskiego w obu klasach wyglądał podobnie: ul. Krupnicza 26 (miejsce narodzin dramaturga), Kościół Mariacki, kościół Św. Franciszka, punkt informacji miejskiej tzw. pawilon "Wyspiański 2000" i ul. Kanonicza 25, miejsce pracowni ojca S. Wyspiańskiego. Młodzież odbyła wycieczkę pod opieką p. Edyty Buff (kl. 3 lb),a także p. Elżbiety Waśko (kl. 3 g)

Spotkanie z poezją Jana Kochanowskiego

W dniu 13.03.2017 uczniowie klas pierwszych mieli okazję w nietypowy sposób spojrzeć na poezję. Teatr Promocji Poezji przygotował spektakl "Jednak mam tę nadzieję".Spektakl został zrealizowany w konwencji talk-show, w którym dziennikarka spotyka się ze współczesnym "poetą o duszy rockmana", by porozmawiać o poezji Jana Kochanowskiego - wykazać, że jego poezja jest wiecznie żywa. W trakcie wywiadu pojawiły się współczesne konteksty. Największym zaskoczeniem okazała się rockowa muzyka, dzięki której wysłuchaliśmy absolutnie nietypowej interpretacji utworów renesansowego poety. Autorem muzyki był Michał Zapała, a reżyserem całego spektaklu Szczęsny Wroński.


Lekcja muzealna w Domu Józefa Mehoffera

3 marca 2017 roku klasy 3 oi i 3 la wraz z polonistkami i wychowawczynią przeniosły się w czasie do klimatu Młodej Polski. Punktem spotkania była słynna młodopolska kawiarnia Jama Michalika. Wycieczkę rozpoczęliśmy od posilenia się aromatyczną kawą i skosztowania słynnego tortu Michalika. Posileni na ciele mogliśmy zakosztować atmosfery epoki. Uczniowie odczytali informacje o miejscu i wśród miłych rozmów zapoznali się z bogactwem wystroju wnętrza. Po opuszczeniu kawiarni udaliśmy się do muzeum znajdującego się w domu Józefa Mehoffera. Tam, przemierzając salony i pracownie malarza, uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej "Kultura i obyczaje Młodej Polski". Zakosztowawszy na dobre klimatu epoki postanowiliśmy wkrótce powrócić do zwiedzania "stolicy Młodej Polski".

Wycieczka klasy 3 lb do kina i muzeum

8 marca 2017 r. uczniowie klasy 3 lb wraz z wychowawczynią p. Ireną Słomką wybrali się do kina na film pt. "Maria Skłodowska-Curie". Następnie udali się do Muzeum Figur Woskowych przy Rynku Głównym 34-35, gdzie pozowali do wspaniałych zdjęć, których autorem jest Konrad Piechota.

fot. Konrad Piechota




Lekcja historii w krakowskich muzeach

W dniu 8 marca uczniowie kl. 4 ga, pod opieką wychowawcy p. Edyty Buff i nauczyciela historii p. Bobołowicza zwiedzili dwa muzea krakowskie związane z II wojną światową. Najpierw był to oddział Muzeum Historycznego na ul. Pomorskiej, gdzie w czasie wojny mieściła się siedziba gestapo i zachowały się do dzisiaj areszty z zapisanymi na ścianach różnymi informacjami więźniów oraz gdzie mieści się wystawa poświęcona zarówno represjom hitlerowców jak i komunistów podczas wojny i po wojnie (np. zdjęcia z procesu szesnastu). Później młodzież udała się do Muzeum Armii Krajowej na zwiedzanie oraz warsztaty - "Nie tylko bronią walczono" i "W okupowanym Krakowie" z grą.wielkoformatową. Oprócz podanej wiedzy uczniowie mieli możliwość oglądać i dotykać różne rodzaje broni, mierzyć hełmy oraz ćwiczyć umiejętności.logistyczne, związane z "przedsiębiorczością" i pracą w grupie (rywalizacja.w dotarciu do mety) podczas gry. Był to czas, w którym można było wczuć się w klimat okupowanego miasta Krakowa.

Partnerzy Szkoły

Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej im. Gabriela Narutowicza  ul. Lea 235 30-133 Kraków 

zsgdigw@mjo.krakow.pl  tel. 12-637-46-69,  fax 12-636-61-15 www.szkolaimnarutowicza.krakow.pl 

rada.rodzicow.zsgdigw@gmail.com   

Polityka prywatności

Deklaracja dostępności

Strona na której się znajdujesz korzysta z plików Cookies. Pamiętaj, że możesz zmienić ich ustawienia w swojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie .

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.