Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej

im. Gabriela Narutowicza w Krakowie

Get Adobe Flash player


                                  


                                                                                                             


Znak najwyższej jakości

            

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska Nr 12 w Krakowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2021".

Szkoła promująca zdrowie

Szkola w mediach

    Pisali o nas

          Mówili o nas

Nasze szkoły


X Rajd Geodetów

W dniach 28-30.05.2019 r. 24 uczniów z klas geodezyjnych: 1g, 2g, 3g uczestniczyło w X Rajdzie Geodetów w Bukowinie Tatrzańskiej zorganizowanym przez nauczyciela geodezji p. Bogumiłę Podgórską , wych. klasy 3g p. Irenę Biel  i nauczyciela wychowania fizycznego , który nigdy nie odmawia udziału w rajdzie p. Artura Sekundę.

Rajd jest wspaniałą integracją uczniów klas geodezyjnych naszej szkoły. Wzajemne poznanie się następuje podczas „Zawodów geodezyjnych”, wyjścia w góry, przy ognisku.

Przygoda rozpoczęła się we wtorek około południa, kiedy to wyruszyliśmy autokarem z Krakowa do Bukowiny Tatrzańskiej. W drugim dniu byliśmy wraz z przewodnikiem tatrzańskim p. Anną Nieczuja- Ostrowską na wycieczce w Tatrach. Ze względu na możliwość pojawienia się opadów deszczu trasa była krótka i niezbyt uciążliwa. Niestety deszcz wystąpił i wróciliśmy trochę przemoczeni. Nie zepsuło mam to jednak humorów. Po południu odbyły się zawody geodezyjne. Zabawa była niesamowita. Jak się okazało sprzęt geodezyjny na co dzień wykorzystywany przez nas przy pomiarach, może być użyty w bardzo ciekawy i oryginalny sposób. Konkurencji było kilka: zadanie z pionem, które wzbudziło najwięcej śmiechu, przejście pod tyczką, pomiar bez użycia przymiaru (okazało się, że "żywy" przymiar i sprawne oko geodety może mieć dokładność nawet +10 cm), konkurencja „ źródło wiedzy geodezyjnej”, zwijanie ruletki na czas. Najlepszy wynik w przejściu pod tyczką osiągnęła Justyna Kummer z 2g, Oskar Marek z 1g  został wyróżniony jako uczestnik wzbudzający największy aplauz i sympatię, a Jaksa Matusiak z 3g za uczestnictwo w rajdzie po raz pierwszy i zrozumienie znaczenia gry zespołowej. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna w składzie: Agnieszka Hynek z 3g, Kamil Kowalik z 2g, Piotr Maciejowski z 1g, Kacper Seweryn z 3g. W czasie gier i zabaw geodezyjnych uczniowie mieli okazję rozwijać w ramach kształcenia  kompetencji kluczowych takie umiejętności jak: kreatywność, twórcze rozwiązywanie zadań, komunikatywność, praca w zespole, a także zdolność do planowania przedsięwzięć i prowadzenia ich do osiągnięcia zamierzonych celów. Gratulujemy!

Wszyscy uczestnicy uzyskali certyfikaty potwierdzające udział i wysokie predyspozycje do kontynuowania nauki w zawodzie technik geodeta w naszej szkole. Po zmaganiach zamiast ogniska ( bo deszcz nie pozwolił go rozpalić) była kiełbaska z grilla.

Rajdowe trzy dni pełne były dobrej zabawy, żartów, śpiewów. W czasie całego Rajdu panowała niesamowita atmosfera. Rajd pozostanie nam na długo w pamięci.

Bogumiła Podgórska składa serdeczne podziękowania nauczycielom: Irenie Biel i Arturowi Sekundzie za pomoc w organizacji rajdu.

Nauczyciele składają serdeczne podziękowania przewodnikowi tatrzańskiemu Annie Nieczuja- Ostrowskiej za profesjonalne poprowadzenie uczniów tatrzańskimi ścieżkami, za wspaniałą atmosferę w czasie tej wycieczki. Dziękujemy.

IX Rajd Geodetów

W dniach 23 - 25.05.2018 r. 24 uczniów z klas geodezyjnych: 1g, 2g, 3g uczestniczyło w IX Rajdzie Geodetów zorganizowanym przez nauczycieli: Bogumiłę Podgórską, Magdalenę Tylibę, Artura Sekundę. Bazą noclegową był Poronin, skąd w drugim dniu wyruszyliśmy w Tatry i zdobyliśmy Kopę Kondracką (2005 m n.p.m). W góry udaliśmy się z przewodnikiem tatrzańskim p. Katarzyną Michalik, która bardzo profesjonalnie prowadziła nas po tatrzańskich ścieżkach. W czasie wycieczki przekazywała nam wiele ciekawych informacji. Młodzież była bardzo dobrze przygotowana do wyjścia w Tatry pod względem odpowiedniego obuwia i ubioru na każdy rodzaj pogody tam zastanej. Kondycja sprawiła, że trasa została pokonana bez problemu a uśmiech i wzajemna życzliwość przyczyniły się do miłej atmosfery. Rajd to nie tylko wyjście w góry, ale także „Zawody geodezyjne na wesoło". Sprzęt geodezyjny na co dzień wykorzystywany przez nas przy pomiarach może być użyty w bardzo ciekawy i oryginalny sposób. Konkurencji było kilka: zwijanie ruletki na czas, rzut pionem „kto celniej”, slalom z łatą między tyczkami, na której ustawiony był pojemnik z wodą, zadanie z pionem, które wzbudziło najwięcej śmiechu, przejście pod tyczką, pomiar bez użycia przymiaru,„geokalambury” w której przebojem stało się odgadnięcie hasła „skoczybruzda”. Udało się to Kamilowi Kucharzowi z 1g. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna w składzie: Alicja Bujas, Justyna Kummer, Oliwia Harmatys z 1g, Kacper Seweryn, Łukasz Sikora, Sebastian Krzyżyk z 2g. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Uczniowie klasy 1g złożyli ślubowanie geodety. Wszyscy uczestnicy uzyskali certyfikaty potwierdzające udział i wysokie predyspozycje do kontynuowania nauki w zawodzie technik geodeta w naszej szkole. Wieczorem wspaniale spędziliśmy czas przy ognisku. Przy akompaniamencie gry na gitarze w wykonaniu Andrzeja Hausa z 2g śpiewaliśmy piosenki. Rajdowe trzy dni pełne były dobrej zabawy, żartów, śpiewów i wszystkich tych aktywności, które sprzyjają integracji. W czasie całego Rajdu panowała niesamowita atmosfera, która na długie lata zapadnie nam w pamięci. Jednak wszystko co miłe szybko kończy się. W piątek wyruszyliśmy z powrotem do Krakowa. Zapraszamy na kolejny Rajd Geodetów za rok !

VIII Rajd Geodetów

W dniach 28.09-30.09.2016 uczniowie klas 2g, 3g i 4ga uczestniczyli w VIII Tatrzańskim Rajdzie Geodetów. W jego ramach odbyły się liczne konkurencje sprawnościowe, takie jak slalom między tyczkami, pompki z wyskokiem, przechodzenie pod tyczką, jak również sprawdzające prawidłowość określania odległości bez użycia sprzętu pomiarowego, oraz znajomość słownictwa z zakresu geodezji. Uczniowie układali i prezentowali Hymn Geodety. Najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe. Uczestnicy musieli dodatkowo wykazać się sprawnością i wytrwałością zdobywając i schodząc z Kasprowego Wierchu – poczynając od Kuźnic przez Dolinę Jaworzynki na halę Gąsienicową następnie Kasprowy Wierch i zejście do Kuźnic przez Myślenickie Turnie. Wycieczka trwała aż 7 godzin. Dzięki sprzyjającej pogodzie, wszyscy wrócili zmęczeni lecz zadowoleni. Nagrody rzeczowe, o które walczyli uczniowie ufundowało Stowarzyszenie Geodetów Polskich, firma Apogeo oraz Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie. Do zobaczenia na kolejnym Rajdzie Geodetów!

VII Rajd Geodetów

W dniach 12-14 X 2015 r. w Poroninie odbył się kolejny - VII Rajd Geodetów! Cykl ten powstał z inicjatywy p. Bogumiły Podgórskiej. W tym roku organizatorzy i opiekunowie: p. Magdalena Tyliba, p. Edyta Buff, p. Artur Sekunda i p. Piotr Pawłowski, z grupą młodzieży klas geodezyjnych, przemierzali szlaki górskie: z Kuźnic przez Kalatówki, Halę Kondratową, Ścieżkę nad Reglami, Dolinę Białego, Sarnią Skałę, do Doliny Strążyskiej oraz integrowali się podczas zawodów geodezyjno-polonistyczno-sportowych. Spośród 8 różnych konkurencji nie zabrakło tradycyjnego przejścia pod łatą, mierzenia odległości na oko, pionu do kubka i hymnu geodetów. Dodatkowe punkty można było zdobyć w konkursie na najlepszą fotografię z trasy wycieczki. Rywalizacja, jak co roku, była duża i emocjonująca.
Tegorocznymi zwycięzcami zostali geodeci z grupy "Orzeszek": Dorota Brodzińska (3 gb), Paulina Dudas (4 ga), Karolina Rusnak (2g), Adrian Dziura (3ga) i Kystian Królik (4 ga).
II miejsce zajęła drużyna "Kokos", w składzie: Kamila Kośnik (3 ga), Małgosia Skonieczna (3 ga), Maciek Lampa (3 ga), Dawid Palonek (4 gb) i Karol Przecherka (4 gb)
III miejsce natomiast przypadło ekipie pod nazwą "Cytryna", do której należeli: Weronika Gdula (2 g), Adam Fundament (4 gb), Krzysztof Tarczydło (3 ga), Mateusz Toch (3 ga) i Dawid Zemełka ( 3ga)

Nagrody rzeczowe, o które walczyli uczniowie, ufundowało Stowarzyszenie Geodetów Polskich/O. Kraków oraz Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie. Do zobaczenia za rok!!!

VI RAJD GEODETÓW

W dniach 2 – 4.10. 2014 roku odbył się, tradycyjnie jak co roku, RAJD GEODETÓW. Tym razem bazą noclegową był Poronin. Uczniowie (34 osoby) klas: 3ga, 3gb, 2ga, i 2gb pod opieką nauczycieli: p. Bogumiły Podgórskiej, p. Magdy Tyliby, p. Edyty Buff i p. Artura Sekundy spędzili czas rywalizując w zawodach geodezyjnych, wędrując wraz z przewodnikiem tatrzańskim p. Eweliną Zwijacz-Kozicą po Tatrach i integrując się w czasie wolnym, w tym przy ognisku i kiełbaskach śpiewając Hymn geodetów i jego nowe, ułożone na Rajdzie zwrotki.

Przemierzony szlak górski liczył 23 kilometry i obejmował pieszą trasę z Palenicy przez Wodogrzmoty Mickiewicza, Dolinę Roztoki, wodospad Siklawę, Dolinę Pięciu Stawów Polskich oraz Świstówkę, aż do Morskiego Oka i z powrotem do Palenicy. Pomimo intensywnej wędrówki, był czas na podziwianie widoków (gdy pojawiało się słońce i ustępowały mgły), rozmowy, refleksje i wzajemną pomoc w nieco trudniejszych dla niektórych momentach.

Konkurencje geodezyjne wzbudziły zdrowego ducha rywalizacji. Młodzież zmierzyła się w slalomie z łatą między tyczkami, rzucie pionem „Kto celniej”, ocenie odległości „na oko”, przejściu pod tyczką. Było poważnie i wesoło, „na serio” i z humorem. Zwyciężyli uczniowie: Mateusz Brzozowski z 3gb, Ola Krawczyk z 3ga, Elżbieta Kurdziel z 3gb, Paweł Podzoba z 2ga, Damian Wrona z 3gb, Konrad Zębala z 2ga. Zwycięzcom gratulujemy !

Czas minął szybko i nie wszystkim chciało się wracać do domu. Mamy nadzieję na równie dobry wyjazd, z tak dobrą organizacją i zdyscyplinowanymi uczniami w przyszłym roku!

Sponsorzy Rajdu:

  • Stowarzyszenie Geodetów Polskich, Oddział w Krakowie
  • Uniwersytet Rolniczy w Krakowie - Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji
  • Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują za ufundowanie nagród dla uczestników Rajdu.

Partnerzy Szkoły

Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej im. Gabriela Narutowicza  ul. Lea 235 30-133 Kraków 

zsgdigw@wp.pl  tel. 12-637-46-69,  fax 12-636-61-15 www.szkolaimnarutowicza.krakow.pl 

rada.rodzicow.zsgdigw@gmail.com   

adres mailowy na potrzeby rekrutacji: rekrutacja.zsgdigw@wp.pl


Polityka prywatności

Deklaracja dostępności

Strona na której się znajdujesz korzysta z plików Cookies. Pamiętaj, że możesz zmienić ich ustawienia w swojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie .

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.