Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej

im. Gabriela Narutowicza w Krakowie

Get Adobe Flash player


                                  


                                                                                                             


Znak najwyższej jakości

            

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska Nr 12 w Krakowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2021".

Szkoła promująca zdrowie

Szkola w mediach

    Pisali o nas

          Mówili o nas

Nasze szkoły

Ćwiczenia geodezyjne 2015

W maju uczniowie klas geodezyjnych: 1g, 2ga, 2gb, 3ga, 3gb odbywają ćwiczenia geodezyjne. Codziennie spotykają się w Parku im. dr Henryka Jordana, aby pod kierunkiem nauczycieli: Bogumiły Podgórskiej, Magdaleny Tyliby, Pawła Rogowca, Dariusza Romera wykonać pomiary geodezyjne: sytuacyjne, wysokościowe i realizacyjne. Pracują nowoczesnymi tachimetrami elektronicznymi i niwelatorami samopoziomującymi. Dokonują pomiarów długości, kątów, przewyższeń, współrzędnych. Celem takich zajęć jest zastosowanie w praktyce zdobytej wiedzy teoretycznej w ciągu roku szkolnego. I chociaż na początku wszystko wydaje się trudne i skomplikowane, to jednak problemy z pomocą nauczycieli zostają rozwiązane i pomiary okazują się przyjemnością. Młodzież wykonuje je z zapałem i poświęceniem, pomagając sobie nawzajem. Panuje miła, koleżeńska atmosfera, która także sprzyja integracji młodzieży.

Ćwiczenia geodezyjne na wesoło


Ćwiczenia geodezyjne 2014

Uczniowie klas geodezyjnych co roku w maju spotykają się w Parku Jordana na ćwiczeniach geodezyjnych. Pomiary geodezyjne prowadzone są w pięcio i sześcioosobowych grupach, zwanych sekcjami, co uczy wzajemnej współpracy. Zajęcia są dla nich sprawdzeniem zdobytej wiedzy teoretycznej poprzez wykonanie geodezyjnych zadań praktycznych. Pod kierunkiem nauczycieli geodetów dokonują pomiarów sytuacyjno - wysokościowych Parku Jordana, mierzą kąty, długości, przewyższenia. Pracują tachimetrami elektronicznymi TOPCON, niwelatorami automatycznymi, teodolitami optycznymi. Prace pomiarowe młodzież wykonuje z zapałem, a nawet poświęceniem, pomagając sobie nawzajem. Panuje miła i przyjazna atmosfera, co sprzyja integracji uczniów. Na uwagę zasługuje pracowitość, sumienność i 100 % frekwencja uczniów.

Praktyki w Niemczech

W dniach 17.10.2013 - 14.11.2013 uczniowie z klasy 3 kształcący się w zawodzie technik inżynierii środowiska i melioracji oraz technik ochrony środowiska odbywali w Lipsku staż w formie praktyk zawodowych. Praktyki realizowane były ramach projektu pt: "Nowe kierunki specjalizacji zawodowej techników budownictwa". Dzięki wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu "Uczenie się przez całe życie" młodzież mogła wykonywać określone prace związane z kształceniem w zawodzie. Zatrudnieni byli w Leipzig Seen GmbH, Forssbohm&Sohne GmbH STADION, Kommunaler Eigenbetrieb/ZOO, gdzie zajmowali się m.in. porządkowaniem i rekultywacją terenów zielonych, renowacją domków letniskowych, modernizacją instalacji wodociągowo-kanalizacyjnych.
Ponadto mieli możliwość poznania miasta oraz odwiedzenia najbardziej interesujących miejsc Lipska. Zobaczyli m.in. Stadion Lipzig ARENA, gdzie uczestniczy na meczu piłki nożnej RB Lipsk - Borsia Dortmund. Zwiedzili Leipziger ZOO, muzeum STAZI, muzeum historii Lipska, hale wystawowe targów w Lipsku. Podziwiali panoramę miasta z platformy widokowej Panoramahaus oraz odbyli wycieczkę łodzią kanałami rzeki Weisse Elster. Byli obecni na uroczystościach związanych z 200 rocznicą heroicznej śmierci naczelnego dowódcy księcia Józefa Poniatowskiego. Zorganizowaną mieli również wycieczkę do Drezna gdzie podziwiali piękną architekturę miasta.
Na koniec praktyk każdy uczestnik otrzymał certyfikat wręczony podczas uroczystości w Europa-Haus Leipzig przez dyrektora szkoły Panią Lucynę Łukańską oraz dyrektora CKP Pana Marka Filipczyka

Opiekunami młodzieży były Pani Tatjana Sowa oraz Pani Ewa Szydło.

Relacja z pobytu "Dzień po dniu"

Ćwiczenia geodezyjne 2013

Uczniowie klas geodezyjnych co roku w maju odbywają w Parku Jordana ćwiczenia geodezyjne. Zajęcia są dla nich sprawdzeniem zdobytej wiedzy teoretycznej poprzez wykonanie geodezyjnych zadań praktycznych. Pod kierunkiem nauczycieli geodetów dokonują pomiarów sytuacyjno- wysokościowych Parku Jordana, mierzą kąty, długości, przewyższenia. Pracują tachimetrami elektronicznymi TOPCON, niwelatorami automatycznymi, teodolitami optycznymi. Mimo, że ćwiczenia są wyczerpujące fizycznie i trudne merytorycznie, młodzież wykonuje je z zapałem. Panuje miła i przyjazna atmosfera. Na uwagę zasługuje pracowitość, sumienność i 100 % frekwencja uczniów.

Dnia 16.05.2013 r. na ćwiczeniach geodezyjnych w ramach współpracy gościliśmy pracowników firmy TRIMTECH, którzy w bardzo fachowy sposób zaprezentowali uczniom pomiary satelitarne GNSS odbiornikami TRIMBLE. W pomiarach uczestniczyli uczniowie klas trzecich. Po wysłuchaniu wprowadzenia teoretycznego, sami dokonywali pomiarów wykazując bardzo duże zainteresowanie.

Bardzo serdecznie dziękujemy  firmie TRIMTECH, jej przedstawicielom, za zaprezentowanie naszej młodzieży najnowszych technologii pomiarowych.

Partnerzy Szkoły

Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej im. Gabriela Narutowicza  ul. Lea 235 30-133 Kraków 

zsgdigw@wp.pl  tel. 12-637-46-69,  fax 12-636-61-15 www.szkolaimnarutowicza.krakow.pl 

rada.rodzicow.zsgdigw@gmail.com   

adres mailowy na potrzeby rekrutacji: rekrutacja.zsgdigw@wp.pl


Polityka prywatności

Deklaracja dostępności

Strona na której się znajdujesz korzysta z plików Cookies. Pamiętaj, że możesz zmienić ich ustawienia w swojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie .

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.