Pomiary geodezyjne z TPI

W ramach wieloletniej współpracy firmy TPI z naszą szkołą, w dniu 29 maja 2014 roku zostały zorganizowane zajęcia, podczas których zaprezentowano młodzieży najnowocześniejszy sprzęt geodezyjny TOPCON i zademonstrowano praktyczne możliwości pomiarowe.

Podczas wykładu , w którym udział wzięli uczniowie klas drugich: 2ga i 2gb, oraz nauczyciele: p. Bogumiła Podgórska, p. Magdalena Tyliba, p. Ewa Szydło, p. Dariusz Romer, p. Marek Wawszczak omówione zostały rozwiązania z zakresu geodezji, pomiarów satelitarnych, GIS, budownictwa. Pan Filip Wolak z TPI w bardzo ciekawy sposób przedstawił nam także zastosowania urządzeń pomiarowych takich jak: tachimetry, GPS, systemy skanowania 3D. Uczniowie mogli sami wykonać pomiary zintegrowanym zestawem: jednoosobowy tachimetr + GNSS RTK.

Bardzo serdecznie dziękujemy za podzielenie się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.

{gallery}TPI_2014{/gallery}