Witamy w sekcji „Często Zadawane Pytania”. Zebraliśmy tutaj odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące naszej szkoły, procesu rekrutacji oraz życia szkolnego. Naszym celem jest udzielenie wyczerpujących informacji, które mogą pomóc zarówno przyszłym uczniom, jak i ich rodzicom.

W szkole nie obowiązuje próg punktowy. O przyjęciu do klasy pierwszej decyduje ranking ilości punktów ustalany automatycznie przez system rekrutacji.

Dokumenty rekrutacyjne może złożyć rodzic lub ktoś z najbliższej rodziny. Wniosek o przyjęcie musi być podpisany przez kandydata oraz rodzica/prawnego opiekuna.

Do przeliczenia punktów we wszystkich zawodach brane są pod uwagę następujące przedmioty: j. polski, matematyka, j. obcy wskazany przez kandydata, informatyka.

W bieżącym roku szkolnym planowany jest system dwuzmianowy z założeniem, że klasy pierwsze, drugie oraz piąte uczą się do południa, klasy trzecie i czwarte po południu. Staramy się aby ostatnia godzina lekcyjne kończyła się najpóźniej o 17.55.

Szkoła nie posiada internatu. Uczniowie chcący skorzystać z internatu mogą starać się o przyjęcie w internacie mieszczącym się w ZSB nr 1 na ul Szablowskiego 1C oddalonym o ok. 500 m lub z Bursy Szkolnictwa Ponadpodstawowego nr 1 na ul. al. Focha 39.