Spotkanie z Prodziekanami Uniwersytetu Rolniczego

W ramach współpracy naszej szkoły z uczelnią,  dnia 22.10.2013 r. odbyło się spotkanie uczniów klas czwartych z przedstawicielami  Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, które współorganizowali Pan dr inż. Włodzimierz Miernik z Katedry Inżynierii Sanitarnej i Gospodarki Wodnej i Pani mgr inż. Agata Czajowska – absolwentka Uniwersytetu, nauczycielka naszej szkoły. W spotkaniu wzięli udział Panowie: dr hab. inż. Leszek Książek prodziekan ds. Ogólnych i Studiów Niestacjonarnych,  na kierunkach „Inżynieria Środowiska”, „Geodezja i Kartografia” oraz „Gospodarka Przestrzenna” i absolwent naszej szkoły –  dr hab. inż. Andrzej Kwinta prodziekan ds. Ogólnych i Studiów Stacjonarnych,  na kierunkach „Inżynieria Środowiska”, „Geodezja i Kartografia” oraz „Gospodarka Przestrzenna”, którzy przedstawili system kształcenia studentów na kierunkach: Inżynieria Środowiska, Inżynieria i Gospodarka Wodna, Geodezja i Kartografia, Gospodarka Przestrzenna. Zapoznali uczniów z zasadami naboru kandydatów, wykładanymi przedmiotami, ćwiczeniami terenowymi i praktykami wakacyjnymi, zaprezentowali laboratoria katedralne i wydziałowe, instrumentarium geodezyjne, narzędzia inżynierskie i pracownie komputerowe.

Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego został wpisany na listę Europejskiej Federacji Narodowych Stowarzyszeń Inżynierskich (FEANI), tym samym kształcenie na Wydziale zostało uznane za adekwatne do standardów studiów inżynierskich, obowiązujących w krajach Unii Europejskiej, a dyplomy, bez konieczności nostryfikacji, uprawniają absolwentów do ubiegania się o tytuł inżyniera europejskiego (EUR ING).

Jeżeli chcesz zostać studentem Uniwersytetu, musisz sprostać wymaganiom stawianym na egzaminie maturalnym. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy wysokich wyników!

{gallery}UR-promocja_2013{/gallery}