Standaryzacja R.23

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przetestowania zadań etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik inżynierii środowiska i melioracji. Młodzież zmierzyła się z przykładowymi pytaniami dotyczącymi kwalifikacji R.23 – „Organizacja i prowadzenie robót związanych z budową obiektów inżynierii środowiska”. Podobnie jak poprzednio uczniowie rozwiązywali zadania przy pomocy komputerów. Po wejściu do sali, otrzymali kody i hasła potrzebne do zalogowania się w specjalnym serwisie egzaminacyjnym CKE. Po potwierdzeniu rozpoczęcia egzaminu, każdy indywidualnie mógł przystąpić do udzielania odpowiedzi na wyświetlane kolejno pytania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami na rozwiązanie 40 zadań przewidziane jest 60 minut. Po tym czasie, dostęp do serwisu zostaje zablokowany. Atutem tej formy przeprowadzenia egzaminu jest m.in. natychmiastowe uzyskanie wyniku, jaki uczeń otrzymuje po udzieleniu wszystkich odpowiedzi. Efekty pracy uczniów okazały się zadawalające.
Koordynatorem wszystkich prac związanych z przeprowadzeniem standaryzacji był wicedyrektor Piotr Wydrzyński.

Standaryzacja egzaminu była możliwa dzięki współpracy szkoły z OKE Wrocław i została przygotowana w ramach projektu „Modernizacja egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe” realizowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w Warszawie.

24 październik 2013

{gallery}standaryzacja_2013_inż{/gallery}