Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Zespole Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej w Krakowie

Nasza szkoła jako partner Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w organizacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) przygotowała i przeprowadziła w dniach 16 – 20.11.2015 roku 15 wydarzeń, w których łącznie wzięło udział 457 uczniów.

W szkolnej edukacji przedsiębiorczość to nie tylko wiedza, ale głównie kształtowanie postaw przedsiębiorczych, nabywanie umiejętności wykorzystywania nadarzających się okazji. Wiedzę możemy znaleźć w książkach, ale rozumienie płynie z doświadczenia, dlatego zaprosiliśmy praktyków, świetnych organizatorów i właścicieli firm, ludzi, którzy ze swoich pasji stworzyli pomysły na biznes.

Naszymi gośćmi byli w tym roku:

Katarzyna Bolek – psycholog, Firma Actavis

Bartłomiej Świstak Piotrowski – Prezes Fundacji Kraków Miastem Startupów, Lider w TEAM Kraków

Andrzej Sobczyk – właściciel największej religijnej księgarni internetowej www.Gloria24.pl, fundator Fundacji „Jeden z Nas”

Anna Mardyła – Inspektor Działu Spraw Wierzycielskich Urząd Skarbowy Kraków- Stare Miasto

Oraz nasi absolwenci:

Witold Tomasz – psycholog, wykładowca Akademii Polonijnej w Częstochowie

Paweł Klóska – archeolog, student UJ, pracownik Muzeum Żup Krakowskich

Jakub Hab – finalista programu Korba dla osób kreatywnych, student UE, przedsiębiorca

Sebastian Kosoń – właściciel firmy Black Tree Studio

Agnieszka Czepiec-Kołodziejczyk – wokalistka, menadżer zarządzania zasobami ludzkimi

Michał Kruczek – student UR, pracownik firmy geodezyjnej, uczestnik maratonów

Tegoroczne spotkania w ramach ŚTP były pełne profesjonalizmu, kreatywności i inspiracji do podejmowania nowych projektów z uwzględnieniem najnowszych trendów w gospodarce rynkowej.

Staramy uczyć się od najlepszych! Serdecznie dziękujemy gościom i uczestnikom za udział i zaangażowanie w promowaniu postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży oraz wszystkim, którzy wspierali organizację Święta Przedsiębiorczości w naszej szkole.

Szkolny koordynator ŚTP nauczyciel przedsiębiorczości, doradca zawodowy Dorota Skiba

{gallery}SDP{/gallery}