Święta Bożego Narodzenia-wspólne kolędowanie

‘’Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni. Jest tak wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole’’- tymi słowami rozpoczęła się w dniu 22.12.2023 szkolna uroczystość zorganizowana przez klasy: 2o i 2lb wraz z wychowawcami: Lucyną Marek i Celiną Marczyk.

W Świąteczny nastrój wprowadził nas Hejnał Mariacki w wykonaniu Marcina Kmity z klasy 1o.

Organizatorzy imprezy przywitali przybyłych gości: Dyrekcję, Grono pedagogiczne oraz uczniów naszej szkoły, po czym pan Dyrektor Piotr Wydrzyński złożył życzenia: ‘’W tym magicznym okresie Świąt Bożego Narodzenia pragnę złożyć najlepsze życzenia, aby te Święta wypełnione były domowym ciepłem i radością’’.

Bardzo interesująca była prezentacja na temat tradycji świątecznych w Polsce i na świecie w wykonaniu uczniów klasy 2o.

W montażu słowno-muzycznym przewijały się myśli związane z historią i tradycjami świąt oraz piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołu muzycznego pod opieką Marka Płócienniaka. Miłą niespodzianką był występ nauczycieli: Artura Witkowskiego oraz Krzysztofa Kroka, do których dołączyli się uczniowie obecni na sali.

Organizatorzy imprezy oraz Samorząd Szkolny wraz z opiekunami złożyli najserdeczniejsze życzenia, by nadchodzący Nowy Rok był pełen nowych możliwości, sukcesów i spełnienia marzeń.