Mierz Wysoko!

Po kilku latach pracy w zawodzie możesz zostać geodetą uprawnionym, który przyjmuje zlecenia na prace geodezyjne, a ich wykonanie autoryzuje własnym nazwiskiem.

Uzyskane kwalifikacje

• BUD.18 Wykonywanie pomiarów sytuacyjnych, wysokościowych i realizacyjnych oraz opracowywanie wyników tych pomiarów.
  • BUD.19 Wykonywanie prac geodezyjnych związanych z katastrem i gospodarką nieruchomościami.

Przyszłość absolwenta

Możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych, zatrudnienia w firmach i przedsiębiorstwach geodezyjnych, w wydziale geodezji w starostwach powiatowych oraz ośrodkach dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej

Geodezja w praktyce

Ćwiczenia geodezyjne realizowane są w trakcie cyklu kształcenia - uczniowie wykonują pomiary geodezyjne, a następnie kartują mapę. W maju w klasie trzeciej i czwartej odbywa się czterotygodniowa praktyka zawodowa w wybranym przedsiębiorstwie geodezyjnym. Praktyka bardzo dobrze przygotowuje uczniów do podjęcia pracy po ukończeniu szkoły.

Wiodące przedmioty

• Geodezja
    Nauczysz się jak posługiwać się sprzętem geodezyjnym, w jaki sposób wykonuje się pomiar oraz jak powstaje z danych pomiarowych mapa
  • Geodezja inżynieryjna
    Nauczysz się tyczyć trasy, budynki, mosty i inne obiekty inżynierskie, a także sporządzać dokumentacje geodezyjną z tych prac
  • Kataster i gospodarka nieruchomościami

Nauczysz się wyznaczać granice pomiędzy działkami w sytuacji gdy jest spór graniczny, wykonywać podział nieruchomości, a także obliczać i mierzyć w terenie pola powierzchni działek
  • Geomatyka
    Poznasz nowoczesne geodezyjne programy komputerowe, które są wykorzystywane w firmach geodezyjnych
  • Język angielski zawodowy
    Nauczysz się posługiwać słownictwem geodezyjnym w języku angielskim, dzięki czemu ułatwi Ci to podjęcie pracy w zawodzie poza granicami Polski

Podsumowanie

Kierunek Technik Geodeta jest idealny dla osób zainteresowanych naukami ścisłymi, w szczególności geografią i matematyką, które cenią pracę w terenie oraz dokładność i precyzję w działaniu. Jest również odpowiedni dla tych, którzy chcą połączyć pracę biurową z pracą w plenerze, korzystając z najnowszych technologii pomiarowych i komputerowych. Idealny dla osób poszukujących zawodu z perspektywami na szybko rozwijającym się rynku pracy, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Chcesz rozpocząć naukę w naszej szkole?
Zapisz się już dziś! Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji o rekrutacji.

tel. 12-637-46-69
Students Engaged in Learning