„Zwolnieni z Teorii”

Z wielką radością informujemy o wspaniałym udziale uczniów naszej szkoły w projekcie „Senior kontra Technologia”! To niezwykłe przedsięwzięcie odbyło się w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii” – praktycznej ogólnopolskiej olimpiady dla szkół średnich, w której uczniowie sami realizują projekty społeczne. Dzięki temu uczą się zarządzania, pracy zespołowej, komunikacji, rozwiązywania problemów oraz zdobywają międzynarodowe certyfikaty, które pomagają przy szukaniu pracy lub rekrutacji na studia. Najważniejsze jednak, że zmieniają świat na lepsze!

Jeden z kapitalnych projektów przygotowali uczniowie klasy 1o: Marcin Kmita, Szymon Spórna i Michał Mosurek.

Ich projekt p.t. “Senior kontra technologia” został stworzony z myślą o potrzebach seniorów zamieszkujących obszary wiejskie. Akcja miała charakter edukacyjny. W ramach inicjatywy przeprowadzono szkolenia dla seniorów z gminy Iwanowice, należących do Klubu Seniora. Uczniowie zachęcali seniorów do przełamywania wewnętrznych barier i korzystania z nowych technologii.

Pozostałe projekty, jakie realizowali uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2023/23 dotyczyły m.in.: zdrowego stylu życia, pomocy dla bezdomnych zwierząt, promowania postaw ekologicznych i zdrowia psychicznego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy dzięki swoim projektom  sprawili, że świat stał się lepszym miejscem do życia!