„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”

Słowami Marka Grechuty rozpoczęliśmy ten szczególny dzień dla uczniów klas piątych.

„Przyszłość zależy od tego co robimy w teraźniejszości” tymi słowami powitał nas Pan dyrektor Piotr Wydrzyński na sali gimnastycznej w czasie rozdania świadectw ukończenia szkoły uczniom piątych klas. „Będąc w szkole, włożyliście wiele trudu i wysiłku, ten czas kończy się bezpowrotnie. Teraz budujecie przyszłość, ulepszając ją”.

Pani Joanna Piotrowska przedstawicielka Rady Rodziców życzyła uczniom pomyślności na nowym etapie życia, a nauczycielom satysfakcji i sukcesów.

Ważnym akcentem w czasie uroczystości było wręczenie przez Panią – Edytę Zbyrowską Dziekan Akademii WSB „Złotego indeksu” – uczennicy klasy 5G Joannie Nowakowskiej.

Film złożony ze zdjęć, wypowiedzi uczniów i nauczycieli o latach wspólnie spędzonych, pobudził nasze wspomnienia.

„To były piękne dni po prostu piękne dni”

Kiedy przekraczaliście po raz pierwszy mury tej szkoły byliście dziećmi, dzisiaj wychodzicie jako dorośli ludzie. W tym szczególnym dniu jest zapis w kalendarzu szkolnym pożegnanie absolwentów, to nie pożegnanie, bardziej bliskie jest stwierdzenie – przejście w inny etap. Na którym słowa i wiedza będą działaniem. Może kiedyś po latach, wspomnienia przeniosą was do szkolnych ławek i przyznacie, że warto było zdobywać wiedzę, warto było pracować na zajęciach, aby zachwycać się pięknem

„Bo piękno na to jest, by zachwycało

do pracy – praca, by się zmartwychwstało”.

„To były piękne dni po prostu piękne dni”

Niech te lata wspólnie spędzone będą dla was przyjemnym wspomnieniem, ważnym etapem, ziarnem na przyszłość. Dobrem, które zaowocuje po latach, inspiracją do nowych pomysłów. Nie bądźcie obojętni na ludzką krzywdę, ale z uśmiechem, spokojem i wrażliwością podejmujcie decyzje.

„To były piękne dni po prostu piękne dni”

Szukajcie nowych, nieodkrytych dróg. Swoim życiem i czynami dawajcie przykład, bo to że jesteście dobrymi ludźmi to wiemy i tego jesteśmy pewni. Szczęśliwych chwil i dobrych ludzi wokół.
„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”