Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W bieżącym roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (17-23 listopada 2014) ogłoszono pod hasłem „Przedsiębiorczość niejedną ma twarz”. Nasza szkoła aktywnie włączyła się w akcję, organizując we współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości spotkania z uczniami w klasach. Skorzystaliśmy również z zaproszeń zewnętrznych innych instytucji organizujących ŚTP. Całość przedsięwzięcia koordynowała p. Dorota Skiba, doradca zawodowy i nauczyciel przedsiębiorczości.

W SZKOLE gościliśmy p. Miłosza Zająca ze „Skrzydeł sukcesu”, który dla uczniów klas czwartych przeprowadził pogadanki promujące postawy przedsiębiorcze pod tytulem „Milioner przed trzydziestką”.

Kolejną prelegentką była p. Anna Mardyła – Inspektor Działu Spraw Wierzycielskich Urzędu Skarbowego Kraków- Stare Miasto. Na spotkaniach z uczniami przez trzy kolejne dni udzielała cennych informacji na temat: podatków, e-Pitu, e-urzędu – czyli komunikacji z administracją publiczną, za pomocą profilu zaufanego na platformie e-PUAP.

P. Mateusz Hojoł – ratownik medyczny Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, przybył do nas na zaproszenie Kingi Koczapskiej, uczennicy klasy 1oi, realizującej projekt na rzecz swojego środowiska lokalnego: „4 złote minuty”. Pan Mateusz przeprowadził w klasach pierwszych warsztaty z pierwszej pomocy.

{gallery}ŚTP1{/gallery}

POZA SZKOŁĄ klasa 4 g z wychowawcą p. Michałem Hawrotem, na zaproszenie Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji, uczestniczyła w debacie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Przedsiębiorczość pod prąd”.

Natomiast klasa 3 l pod opieką nauczyciela przedmiotów logistycznych p. Dawida Wróblewskiego, na zaproszenie absolwenta naszej szkoły Konrada Chwastka, reprezentującego Koło Naukowe Logistyków Politechniki Krakowskiej TILOG, po raz pierwszy wzięła udział w VII już konferencji naukowej tego koła. Tegoroczny temat brzmiał: „Nowoczesne rozwiązania w transporcie i logistyce”.

{gallery}ŚTP2{/gallery}

Wszystkim zaproszonym gościom, naszej uczennicy kl 1oi Kindze Koczapskiej, partnerskim instytucjom wspierającym edukację przedsiębiorczości oraz koordynatorowi całego przedsięwzięcia p. Dorocie Skibie, serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, a uczniom za aktywny udział.