Wielka lekcja inżynierii środowiska i geodezji

6 lutego 2015 r. uczniowie klas: 3i, 3ga oraz 3gb pod opieką p. Agaty Czajowskiej, p. Bogumiły Podgórskiej i p. Magdaleny Tyliby uczestniczyli w „Wielkiej lekcji inżynierii środowiska i geodezji” przygotowanej przez Uniwersytet Rolniczy w Krakowie.

Młodzież wysłuchała trzech popularno-naukowych wykładów o następującej tematyce:

– „Kraków najbardziej zanieczyszczone powietrze w Polsce – przyczyny, skutki, zapobieganie”,

– „Przydomowe oczyszczalnie ścieków”,

– „Zastosowanie podstawowych praw fizyki we współczesnych metodach pomiarów geodezyjnych”.

Podsumowaniem „Wielkiej lekcji” był test sprawdzający wiedzę zdobytą przez uczestników podczas prezentacji. Jedną z trzech głównych nagród otrzymał uczeń naszej szkoły kl. 3ga Wiktor Ryszka. Gratulujemy!

{gallery}WIelka lekcja 2015{/gallery}