Wielka Lekcja Inżynierii Środowiska i Melioracji

W dniu 11.02.2016 r. młodzież naszej szkoły z kl. II ł, III ga i III gb pod opieką p. Ewy Szydło, p. Katarzyny Radziemińska i p. Agaty Czajowskiej wzięła udział w kolejnej IX edycji „Wielkiej Lekcji Inżynierii Środowiska i Geodezji” na Uniwersytecie Rolniczym im. H. Kołłątaja w Krakowie.

Dziekan WIŚiG prof. dr hab. inż. Krzysztof Ostrowski przywitał uczestników lekcji i przedstawił krótką informację na temat uczelni i wydziału. Podczas spotkania zostały wygłoszone trzy krótkie popularno-naukowe wykłady:

1. „Kraków – najbardziej zanieczyszczone powietrze w Polsce – przyczyny, skutki, zapobieganie” – prof. dr hab. inż. Janusz Miczyński.
  2. „Przydomowe oczyszczalnie ścieków” – dr hab. inż. Piotr Bugajski.
  3. „Zastosowanie podstawowych praw fizyki we współczesnych metodach pomiarów geodezyjnych” – dr hab. inż. Tadeusz Gargula.

Wykłady zakończył test sprawdzający wiedzę zdobytą w tym dniu.

Wielkie gratulacje dla uczniów za:

I miejsce dla Mateusza Dzięgiela z kl. II ł

III miejsce dla Marcina Gołdy z kl. III ga

oraz za wyróżnienie Małgorzaty Skoniecznej z kl. III ga.

{gallery}wielka lekcjaIŚ_2016{/gallery}