Wycieczka do ZUW Kraków – Rudawa

Wycieczka do ZUW Kraków-Rudawa

W dniach 07.12 oraz 14.12 klasa 2o, 3o, 4o uczestniczyły w wycieczce zawodowej do ZUW Kraków – Rudawa. Uczniowie mieli okazję poznać procesy technologiczne oraz urządzenia stosowane w uzdatnianiu wody w szczególności: koagulację, filtry pospieszne piaskowe i węglowe, pompownię wody czystej oraz dezynfekcję. Nad całym procesem uzdatniania wody czuwa technologiczne laboratorium zakładowe, którego celem jest badanie fizyko-chemiczne wody pitnej i surowej , ustalanie dawek koagulantu i dwutlenku chloru oraz całodobowy monitoring wody dopływającej z rzeki do zbiorników retencyjnych. Wycieczka była niezwykle interesująca i wartościowa, gdyż uczniowie mogli połączyć wiedzę teoretyczną poznaną w czasie lekcji w szkole z praktycznym jej zastosowaniem w procesie uzdatniania wody z rzeki Rudawy. Wycieczkę zorganizowały: pani Lucyna Marek oraz pani Ewa Szydło.

{gallery}2023_zuw{/gallery}