XXXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

XXXIX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

W dniu 9 stycznia 2024 r. odbył się w szkole etap podstawowy XXXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej organizowanej na podstawie Rozporządzenia MEN. Merytorycznym organizatorem i patronem Olimpiady jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, przy wsparciu Ministra Klimatu i Środowiska oraz Ligi Ochrony Przyrody Celem Olimpiady jest kształtowanie świadomości ekologicznej oraz właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego, budzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych a także popularyzacja problematyki ekologii w aspekcie skutecznego przeciwdziałania zanieczyszczeniu i degradacji środowiska. Do etapu podstawowego przystąpiło w naszej szkole 21 uczniów z klas ochrony środowiska i logistyki. Każdy uczestnik rozwiązywał test złożony z 50 zadań.
Najwyższy wynik w szkole uzyskali:
Grodecka Klaudia klasa 5so
Sekuła Damian klasa 5so
Żurek Kacper klas 2o
Gratulujemy wyników i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.
Nauczyciel odpowiedzialny za przeprowadzenie etapu szkolnego – Ewa Szydło.

{gallery}2023_owe{/gallery}