Zajęcia w Straży Pożarnej

23 października 2015 r. uczniowie z klas pierwszych, przynależący do Ochotniczych Straży Pożarnych, wzięli udział w zajęciach z ochrony przeciwpożarowej w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3, która specjalizuje się w ratownictwie wysokościowym. Dużym zainteresowaniem naszych Strażaków cieszyły się samochody i specjalistyczne wyposażenie ratownicze JRG Nr 3, do których należą m.in.: SCH Bronto – jeden z najwyższych tzw. podnośników hydraulicznych w Polsce oraz Iveco Stralis GBAM (cysterna mieszcząca 25000 litrów), który dysponowany jest do bardzo dużych pożarów jako zaopatrzenie wodne.
Dzięki uprzejmości prowadzącego poznaliśmy pracę dyspozytora w punkcie alarmowania (dyspozytorni), obserwowaliśmy próbny alarm w Jednostce oraz poznaliśmy miejsce ćwiczeń ratowników wysokościowych (zlokalizowane w wieży ćwiczeń).
Były to już drugie zajęcia dla Strażaków z ZSGD i GW w tym roku szkolnym. We wrześniu uczestniczyliśmy w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej w Zajezdni Tramwajowej-Podgórze, zorganizowanym przez Wydział Kształtowania Środowiska UMK, w ramach Tygodnia Zrównoważonego Transportu.
Opiekunem grup była p. Lucyna Sobczyk.
{gallery}Straż pożarna{/gallery}